Start Informacje Szumowski podał datę rozpoczęcia odmrażania gospodarki

Szumowski podał datę rozpoczęcia odmrażania gospodarki

O powolnym planie odmrażania gospodarki Szumowski poinformował dzisiaj rano.
dodane: 14.04.2020
wyświetleń: 624

Proces znoszenia narzucownych restrykcji ma się rozpocząć po wygaśnięciu obecnych, tj. po 19.04. Jak mówi sam Szumowski, gdyby nie obowiązujące ograniczenia, "mielibyśmy dzisiaj kilkadziesiąt tysięcy chorych".

Minister Zdrowia nie rozwinął jednak, które obostrzenia mają zostać zminimalizowane, jednak rzecznik rządu, Piotr Müller powiedział, że zniesienie pewnych limitów ma dotyczyć robienia zakupów, uczęszczania do lasów i korzystania z innych miejsc publicznych. Jak powiedział Müller:

Decyzje o luzowaniu restrykcji dla gospodarki będą podejmowane w środę i czwartek; najpierw muszą jednak spłynąć dane po świętach.

Plan rządu na najbliższy czas

W rozmowie z RMF FM, Szumowski stwierdził, że walka z epidemią koronawirusa potrwa rok, dodając jednocześnie, że brak danych, by stwierdzić, że latem epidemia ustąpi:

Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemi. Będziemy się z nią borykać przez rok.


Dodał także, że “O takich wakacjach jak do tej pory możemy zapomnieć",

a pytany o kolonie, odpowiedział:

Możemy założyć, że ich nie będzie (...) Chyba, że będziemy mieli immunizację pewnych grup, na to też się przygotowujemy - żeby sprawdzić, kto jest odporny, kto jest nieodporny, kto już miał kontakt z wirusem, kto go nie miał, ale to już dalszy etap działałania.

Powrót do szkół

Minister Zdrowia zdradził, że opracowuje się różne scenariusze dotyczące powrotu do szkoły:

Czy na przykład regionalnie, gdzie jest najmniej zachorowań, czy też wiekowo, np. klasy i do V (...) Trudno rok trzymać dzieci w domach, to jest też nie do zrobienia.


Czekamy zatem na oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie, które ma paść w ciągu nadchodzących dwóch dni.

dodane: 14.04.2020
wyświetleń: 624

Przeczytaj również:

Nowy projekt dotyczący wyborów prezydenckich 2020: przedłużenie kadencji prezydenta

Zbliżające się wybory na prezydenta wywołują burzę zarówno w mediach, jak i w społeczeństwie. Powstał jednak nowy projekt mający zaradzić obecnej...
1 rok

Koronawirus: 30 tysięcy za złamanie ograniczeń, na ulicach więcej żołnierzy i policji

Sprawdź, jakie nowe kroki podejmuje rząd w walce z koronawirusem.
1 rok

Koronawirus: Andrzej Duda o wyborach prezydenckich

Sprawdź, co prezydent powiedział na temat zbliżających się wyborów.
1 rok