Projekt zakłada także możliwość renegocjacji warunków spłaty kredytu przez przedsiębiorców, niezależnie od liczby zatrudnianych pracowników. Zmiany dotyczą także programu “Pierwszy biznes - wsparcie w starcie”, mówi się m.in. o wprowadzeniu odpowiednich ulg dla osób, które zaciągnęły już pożyczkę.
Nowa ustawa o tarczy antykryzysowej wydłuża termin przygotowania lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych do 30.09 i 31.12. Co ciekawe, ustanowiono także, że grupy nie spełniające warunku rentowności, które odniosą szczególnie wysokie straty związane z COVID-19, zachowają status grupy kapitałowej.
Ustawa obejmuje także wsparcie ze strony usług komórkowych - mówi się m.in o nielimitowanym darmowym dostępie do domen publicznych, pozwalających na e-learning czy zdalną diagnostykę medyczną. Jeśli zaś chodzi o szpitale, ustawa zakłada dofinansowanie do szerokopasmowego łącza internetowego oraz sprzętu umożliwiającego zdalną diagnostykę medyczną. Tzw. Fundusz Szerokopasmowy ma być zasilony tylko raz w wysokości 87 mln zł.