Start Informacje Czy ograniczenia obowiązujące do 11 kwietnia zostaną przedłużone? Minister zdrowia odpowiada.

Czy ograniczenia obowiązujące do 11 kwietnia zostaną przedłużone? Minister zdrowia odpowiada.

Sprawdź, jak na ten temat wypowiedział się Łukasz Szumowski.
źródło: Polska Times
dodane: 08.04.2020
wyświetleń: 271

Ograniczenia związane z pandemią

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z radiową Trójką wypowiedział się na temat ograniczeń i ich potencjalnego przedłużenia. 

Zaznaczył, że gdyby znieść ograniczenia na czas świąt wielkanocnych, liczba zachorowań mogłaby wzrosnąć nawet o 50 procent. 

 

“Będzie i 20 tys. i 50 tys. chorych (...). Mówię o liczbie sumowanej od początku, tak zwykle się podaje. W związku z tym jednoczasowo na szczycie liczymy na to, że to nie będzie 40 tys. chorych, tylko osób, które potrzebują hospitalizacji, dziesięć tysięcy, kilkanaście tysięcy, ale jednocześnie przesuwamy ten szczyt coraz dalej, wypłaszczając go. W związku z tym te prognozy są co dwa, trzy dni zmieniane, bo się okazuje, że jednak nasze interwencje jakoś przesuwają ten szczyt. Niestety nie działają na tyle, żeby zlikwidować epidemię, bo musielibyśmy mieć trzykrotnie większą redukcję kontaktów. Mamy w tej chwili na poziome 20 proc., a powinniśmy mieć na poziomie 60 proc”

 

Minister zdrowia dodał również, że nie są planowane nowe obostrzenia.

 

“Natomiast pamiętajmy, że obecne się kończą w Wielką Sobotę i będziemy komunikowali dzisiaj lub jutro, co dalej. Jakie te dalsze obostrzenia będą. Czy dalej będą obowiązywać te, które są, czy jakkolwiek je zmienimy”

 

źródło: Polska Times
dodane: 08.04.2020
wyświetleń: 271