Start Informacje USA: Pierwszy tygrys zarażony koronawirusem

USA: Pierwszy tygrys zarażony koronawirusem

Nadia, 4-letnia tygrysica z Malezji będąca podopieczną Bronx Zoo w Nowym Jorku jest pierwszym przedstawicielem swojego gatunku, u którego potwierdzono obecność koronawirsa.
dodane: 06.04.2020
wyświetleń: 205

Zarażenie COVID-19 potwierdziły badania, które wykonano samicy po pojawieniu się suchego kaszlu w stadzie tygrysów. Zwierzęta te zostały poddane weterynaryjnej obserwacji i mimo spadku apetytu, nie odnotowano zmian w interakcji, czujności czy zachowaniu. Wirus nie rozwinął się u innych podopiecznych ZOO. Tygrysy prawdopodobnie zaraziły się od pracownika ogrodu, u którego stwierdzono zarażenie bezobjawowe.

Komentarz głównego lekarza weterynarii w Bronx Zoo

Od dr. Paula Calle, głównego lekarza weterynarii w Bronx Zoo: „Testy COVID-19, które przeprowadzono na naszej malajskiej tygrysicy Nadii, przeprowadzono w laboratorium szkoły weterynaryjnej i nie jest to ten sam test, co w przypadku ludzi. Nie można wysłać próbek ludzi do laboratorium weterynaryjnego i nie można wysłać testów na zwierzętach do laboratoriów ludzkich, więc nie ma wyścigu, która próbka będzie testowana jako pierwsza"

Szef ośrodka weterynaryjnego w Bronx Zoo, Dr. Paul Calle poinformował na swoim profilu na Facebooku, że zwierzętom wykonano inny rodzaj testów niż te, które kierowane są dla ludzi.

Na chwilę obecną brak komentarza WHO w tej sprawie. Zaleca się jednak, aby w przypadku zarażenia koronawirusem unikać kontaktu także ze zwierzętami.

dodane: 06.04.2020
wyświetleń: 205

Przeczytaj również:

Koronawirus informacje

Czy zwierzęta przenoszą wirusa? Czy żywność może być źródłem zarażenia? Czy kobiety w ciąży są bardziej narażone na zachorowanie? Odpowiadamy na...
1 rok

Koronawirus a zwierzęta

Czy zwierzęta domowe mogą być źródłem infekcji koronawirusa? Przeczytaj najnowsze dane!
1 rok

3 możliwości przebiegu zarażenia koronawirusem wg WHO

Minęły już 3 miesiące od wybuchu pandemii koronawirusa w Chinach. Co do tej pory ustalono? Sprawdź.
1 rok