Start Informacje Chiny: zakaz handlu i konsumpcji dzikich zwierząt vs. żółć niedzwiedzi w walce z COVID-19

Chiny: zakaz handlu i konsumpcji dzikich zwierząt vs. żółć niedzwiedzi w walce z COVID-19

W związku z pandemią koronawirusa chińskie władze postanowiły zakazać sprzedaży i konsumpcji mięsa z dzikich zwierząt.
źródło: www.bbc.com
dodane: 02.04.2020
wyświetleń: 286

Za źródło koronawirusa uważa się powszechnie dzikie zwierzęta, dlatego Chiny, u których pandemia wybuchła, postanowiły ograniczniczyć handel i spożycie takiego mięsa. 

O krok dalej poszło Shenzhen, które wprowadza zakaz sprzedaży i konsumpcji mięsa z psów i kotów. Nowe prawo ma obowiązywać od 1 maja. Jest to pierwsze chińskie miasto, które wprowadziło taki zapis do wojego ustawoidawstwa.

 

Żółć niedźwiedzi

Jak donosi BBC, w tym samym czasie chińskie władze dopuściły do stosowania żółci niedźwiedzi w leczeniu zakażenia koronawirusem. 

Źółć niedźwiedzi jest znanym specyfikiem w medycynie chińskiej, a substancja czynna, tj. kwas ursodeoksycholowy rozpuszcza złogi żółci i wspomaga leczenie wątroby. Nie ma jednak dowodów na skuteczność specyfiku w leczeniu choroby koronawirusowej. O stosowaniu niekonwencjonalnych terapii pisaliśmy tutaj.


Nie powinniśmy polegać na produktach dzikiej przyrody, takich jak żółć niedźwiedzia, jako rozwiązaniu problemu śmiertelnego wirusa, który prawdopodobnie pochodzi z dzikiej przyrody

- mówi Brian Daly, rzecznik Fundacji Animals Asia.

źródło: www.bbc.com
dodane: 02.04.2020
wyświetleń: 286