Start Porady Jak zdobyć leki w czasie kwarantanny?

Jak zdobyć leki w czasie kwarantanny?

W związku z ograniczeniem możliwości wychodzenia z domu tradycyjne zdobycie recepty na niezbędne lekarstwa jest utrudnione. Jak ją uzyskać? Sprawdź.
dodane: 27.03.2020
wyświetleń: 331

O ograniczeniu, które wprowadził rząd pisaliśmy tutaj. Wiadomo, że poruszanie się w celach niezbędnych jak transport do pracy, wyjście do sklepu spożywczego czy na spacer z psem jest dozwolone. Nie mniej, bezpośrednia wizyta u lekarza w tym czasie nie jest wskazana.

Telefon i czat

Przychodnie udostępniają swoim pacjentom możliwość zastąpienia standardowej wizyty. Najczęściej jest to rozmowa telefoniczna lub czat. Po konsultacji z lekarzem, otrzymasz kod e-recepty SMS-em lub mailem. Będzie on także dostępny na indywidualnym Internetowym Koncie Pacjenta. W tym przypadku konieczne jest jednak zalogowanie się na swój profil.

Zostań w domu

Jeżeli Twoja odporność jest obniżona na skutek chorób immunologicznych lub znajdujesz się w szczególnej grupie ryzyka, zleć pełnomocnictwo realizacji recepty i zostań w domu. Warunkiem jest posiadanie Internetowego Konta Pacjenta przez drugą osobę i wskazanie jej na swoim profilu. 

Zrobisz to następująco:

  1. Zaloguj się na Internetowym Koncie Pacjenta

  2. Kliknij po prawej stronie w "Uprawnienia"

  3. Kliknij na "Moi pełnomocnicy" i dodaj wybraną osobę

  4. Podaj kolejno: Nazwisko, PESEL, zakres dostępnych danych, czas obowiązywania upoważnienia

  5. Zatwierdź.

Od tego momentu upoważniona osoba ma także dostęp do wystawianych e-recept.

 

Powyższe działania minimalizują rozprzestrzenianie się koronawirusa, więc jeżeli potrzebujesz leków - zgłoś się po e-receptę i poproś kogoś o jej realizację.

dodane: 27.03.2020
wyświetleń: 331