Start Fake News Wypowiedź chińskiej pielęgniarki o „faktycznych” rozmiarach epidemii – FAKE NEWS

Wypowiedź chińskiej pielęgniarki o „faktycznych” rozmiarach epidemii – FAKE NEWS

Wideo to pierwszy raz w sieci pojawiło się 24 stycznia i szybko obiegło cały świat poprzez twittera, facebooka oraz było przekazywane na WhatsApp i zostało szybko podchwycone przez media. W wideo z napisami w języku angielskim możemy przeczytać, że osoba podająca się za pielęgniarkę imieniem Jinhui mówi o niedostatecznych środkach podejmowanych przez władzę, o większej niż raportowano liczbie osób zarażonych oraz, że jedna osoba zaraża średnio 14 osbób!
dodane: 18.03.2020
wyświetleń: 148

Jako pierwsi autentyczność materiału zweryfikowali śledczy BBC, którym udało się ustalić, iż tłumaczenie na język angielski nie pokrywa się z tym co kobieta mówi, a ponadto jej odzież ochronna znacząco różni się od tej, w którą wyposażono chińską służbę zdrowia. Zatem materiał ten nosi wszelkie znamiona oszustwa oraz celowego wprowadzania paniki.

Przypominamy, zawsze sprawdzajcie źródło informacji. Twierdzisz, że powinniśmy sprawdzić daną informację lub chcesz poinformować nas o podobnym incydencie? Napisz do nas na kontakt@covidportal.pl !

dodane: 18.03.2020
wyświetleń: 148